כל האנשים שמסביב…


אתם מוקפים באנשים. כולם, בצורה כזאת או אחרת, נרגשים ומתרגשים מעצם העובדה שאתם מתחתנים ורוצים לקחת חלק.

הם יציעו עזרה, ייעצו, יספרו ולפעמים גם יתערבו יתר על המידה.

חשוב לערוך תיאום ציפיות עם אנשים קרובים, שהסבירות שיהיו מעורבים היא גבוהה. תקשורת פתוחה היא המפתח להצלחה.

רצוי גם "לא לשמור בבטן" ולפתור כל קונפליקט מיד לאחר שהוא מתרחש, גם אם זה לא תמיד קל ולא תמיד מוצאים את הזמן.

יהיו גם חילוקי דעות ובטוח שתהיינה אי הבנות. ולכן – אם לא תגידו בצורה ברורה שלא לזה התכוונתם, הם בטוח יעשו את זה….

ההורים – יזמינו את הדוור, את בעל המכולת השכונתית, את החברה מכיתה ג'…. שלהם….

איך להגיב?

הסבירו בצורה לוגית ולא רגשית. היעזרו בעובדות ובהשלכות שיגיעו בעקבות ההזמנה – התקציב והמקום מוגבל, במרבית המקרים. הוספה של אנשים שלא בהכרח חשובים לכם (לכם = גם להורים), אלא מזמינים "כי לא נעים" ישפיעו על התקציב, גודל המקום ואופי האירוע. את הכסף אפשר לנתב לירח דבש מהנה, לסכום התחלתי גדול יותר לרכישת דירה, לימודים, הרחבת המשפחה וכדומה.

החברים, הדודים, ההורים – מכירים אחלה ספקים באחלה מחיר. כאלה שיעשו לכם את האירוע….

איך להגיב?

לשמוע ולהקשיב לחוות הדעת. כל אינפורמציה חשובה. אולי אפילו תקחו פרטים ותבחנו את האופצייה. אולם, יש לזכור שההחלטה הסופית היא שלכם. מה שמתאים לאחר לא בהכרח יתאים לכם. אם החלטתם שהספק המומלץ אינו מתאים לצרכים ולרצונות שלכם, לכו עם הרגשתכם. אל תסגרו עם מישהו רק בגלל שהוא חבר של זה או אחר.

החתן – "יעביר" את אמו לתקשור ישיר מולך, הכלה…

איך להגיב?

קודם כל צריך להבין שלרוב הוא לא מתכוון לפגוע בך. פשוט כשהאמא שואלת שאלות שקשורות להפקה ואין לו מושג מה התשובה עליהן, נוח לו להעביר אליך את הכדור. היא מצידה רוצה להיות מעורבת ולכן חוקרת, שואלת ומעלה אפשרויות.

אתם ביניכם חייבים לעשות תיאום ציפיות (ללא קשר לאמהות) ולהחליט את ההחלטות החשובות בנוגע לאירוע. את צריכה לעמוד בחזית מול משפחתך והוא צריך לעמוד בחזית מול משפחתו. שניכם צריכים להחליט על קו פעולה אחד ולהשתמש במילים כמו: החלטנו, ביחד, חשבנו וכו'…. חזית אחת – אנחנו!

מעצב/ת שמלה – "השמלה הזאת יושבת עליך בול" וזה בכלל לא משנה שהיא ממש לא מחמיאה ויש בה אלמנטים שלא מתאימים לאופייך ולאופי האירוע.

איך להגיב?

קודם כל לא לחתום על כלום ולא לשלם מקדמה כשאת מרגישה את הלחץ. אם לא נותנים לצלם, תגידי באסרטיביות (אך בנחמדות) שאת עדיין צריכה לחשוב על זה ותקבעי מועד נוסף להגעה. קחי איתך, בכל מקרה, חוץ מאמא שאת חייבת, אחד/ת שמבינות דבר או שניים באופנה, ו/או שיש להם חוש טוב ויכולת לראות את כל הלוק. מישהי/ו שאת סומכת עליו/ה ומכיר/ה אותך ואת הסגנון שאת עשויה להתחבר אליו. חשוב שהשמלה תהיה נוחה. זוזי איתה, תקפצי איתה, תתכופפי וכו'. תבדקי שהיא יושבת במקום גם אחרי שקופצים, מתיישבים מסתובבים וכדומה. בנוסף, בדקי שאין לה ברזלים, כפתורים, תפרים בולטים וכיוב' שעשויים להכאיב או שעדינים מידי ויכולים להיפרם ו/או להיקרע.

האורחת שמגיעה בלבן – מה היא חושבת לעצמה?

איך להגיב?

אישית, אני לא מאלה שמפריע להם איך האורחים מגיעים. שמחה שהגיעו לחגוג איתי ולא מתעניינת באיך שהבנות באירוע נראות או מה הן לובשות. אבל, אני גם מבינה את הצד האחר. למרות שאף אחד לא מתבלבל ויודע היטב מיהי הכלה (גם אם יש עוד כמה עם שמלות לבנות), יש לעיתים רגישות בנושא. אם את חושבת שהעניין ממש יפריע לך, כדאי שתגידי. בטוח שאת יכולה להגיד למעגל הקרוב אליך  (למרות שזה עדיין לא מכסה לצערך את המעגל הנרחב), הם גם אלה שיהיו יותר סביבך. אם את מתחתנת בקיץ, הסבירות גבוהה יותר שתהיינה בנות עם מחלצות לבנות. באירוע עצמו הייתי בוחרת לא להתייחס לנושא. חבל להתבאס ולהרוס לעצמך – התמקדי בשמח ועל תתני לדברים פשוטים להעכיר לך את האווירה!

התקליטן – ישים שירים שממש לא מתאימים לסגנון המוסיקלי שלך….

מה לעשות?

ראשית, הכימייה עם התקליטן חשובה ביותר. תקליטן שלא מצליח לקרוא את הסגנון המוסיקלי שלכם ודוחף סגנונות מסויימים שהוא מורגל לשים, רק כדי ש"יהיה שמח", כנראה הוא לא התקליטן בשבילכם. לכו עם תחושת הבטן שלכם ובחרו מישהו שאתם סומכים עליו. רצוי להכין רשימה של שירים שאליהם אתם יותר מתחברים וכאלה שאתם לא, אבל זה ממש לא חובה. מה שכן, רצוי לקבוע סימן שמוסכם על שניכם, שאם יש ממש מוסיקה שאתם לא אוהבים במהלך האירוע, הוא יוכל לדעת מזה ולהחליף.

הצלם – לא יצלם את פרוייקט DIY שעמלת עליו חודשים רבים…

מה לעשות?

לכל צלם יש את רשימת הדברים שהוא חושב שצריכים להיות מתועדים, ולכן שום דבר הוא לא מובן מאליו. אל תשאירי את הנושא פתוח, במידה ואת ממש רוצה תיעוד של אלמנט מסויים. הכיני מבעוד מועד רשימה של דברים שמבחינתך הם MUST והם חייבים להיות מתועדים – צילומי משפחות, כולל אנשים מסויימים חשובים, צילומי שולחנות, פינות מיוחדות באולם או בגן, עיצוב, אוכל, DIY, פוזה מסויימת עם החברות וכדומה. כמובן שצריך לזרום ולתת לספק שבחרת לעשות את עבודתו, אבל ההדגשים חשובים. רצוי לשלוח את הרשימה במייל ולבקש אישור.

החתן – אדיש ונותן לך לעשות את כל עבודת ההפקה….

איך להגיב?

את מכירה את המיועד הכי טוב. יכול להיות שגם הוא בלחץ ומוציא את זה באדישות יתר. יכול להיות שאת יותר לחוצה ולכן את מעצימה את הדברים, והוא לא באמת אדיש כפי שאת מרגישה. תני לו את הזמן שלו, אני בטוחה שהתקופה תעבור וקרוב יותר לאירוע הוא יהיה מעורב יותר. מצאו זמן של כיף ביחד מבלי לדבר או להתעסק עם נושא החתונה, אפילו רק מנוחה. בנוסף, מילת המפתח היא רשימות. הכינו רשימות מסודרות עם חלוקת תפקידים וזמנים לביצוע. "תני" לו את התפקידים שהם תחומי העניין שלו (מוסיקה, אלכוהול, עיצוב וכדומה). קבעו פגישות מסודרות (כמו שקובעים פגישות בעבודה) ותראו מה התקדם ומה עוד צריך טיפול. כשמכניסים סדר לעניינים, רמת המתח והחרדה יורדים. ואם עדיין את לא עומדת בעומס ובלחץ, קחו מפיק חיצוני.

החתן – לא רוצה לענוד טבעת נישואין ולא רוצה ללבוש חליפה….

איך להגיב?

אין כללים לגבי טבעות נישואין לגבר. לא רוצה, לא צריך! פעמים רבות, אגב, הם מתלהבים בשלב הקנייה ואפילו עונדים אותה לאחר החתונה באדיקות. לגבי החליפה, הכל תלוי בסגנון החתונה. אם החלטתם ביחד שהסגנון הוא יותר רשמי, אין מנוס מללבוש חליפה (אפשר לוותר על הג'קט לאחר החופה). אם הסגנון הוא יותר קליל (למשל בחתונת שישי בצהריים), כדאי לזרום איתו ועם הרצונות שלו. לרוב, גם הם, כמונו הנשים, יפים יותר כשנוח להם (-;

החתן – יישאר אדיש בכל ההחלטות וייתן לך יד חופשית עד שזה מגיע לכסף….

איך להגיב?

אמרי לו שגם את רגישה לנושא הכספי וגם את שותפה להחלטות ולחרדות בנושא הזה. הציגי את טבלת העלויות ואת המקומות בהם כן הצלחתם לחסוך ולא להתפרע. הגדירו את הדברים החשובים לכם באמת, אלה שאתם לא מוכנים להתפשר ועליהם אתם מוכנים לשלם. ברגע שהחלטתם, נסו להיות שלמים עם ההחלטות ולהניח לנושא הכספי. חתונה עולה כסף, והרבה. הסתכלו על זה כהוצאה מחושבת שהחלטתם להוציא (בדיוק כמו שמחליטים לצאת לחופש או לקנות משהו יקר).

החברים שלו – ייקחו אותו למועדון חשפנות או יזמינו לו חשפנית למסיבת הרווקים

איך להגיב?

בראש ובראשונה את צריכה לסמוך על האדם איתו את מתחתנת. הדגישי בפניו כי את לא אוהבת את רעיון החשפנות ושתשמחי אם הוא וחבריו יבחרו לחגוג את יומו האחרון כרווק בדרך אחרת. אם הבחור יחליט שחשפנית זה לא בשבילו, הוא כבר ידאג שזה לא יהיה במסיבה שלו. בכל מקרה, חשוב לזכור, שלא על הכל יש לך שליטה ולכן צריך לדעת גם לשחרר.

קרדיט תמונות: פינטרסט


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s