חמותי ואני


היחסים עם החמות מלחיצים הרבה כלות. כלות רבות מדווחות שהן חוששות מההתערבות והמעורבות של החמות במהלך תקופת הארגונים לחתונה. בארצות הברית, הכללים יותר ברורים ולכן זה יותר קל – מי שאחראי על הפקת החתונה הם הורי הכלה. להורי החתן יש מעט מאוד תפקידים ואחריות. כמו תמיד, אנחנו ממליצים לכם לנהל תקשורת פתוחה עם ההורים ולהציב גבולות כשצריך. בנוסף, החליטו את ההחלטות יחד, כזוג, והפכו להיות חזית אחת מול כולם. מי שאמור לעמוד מול משפחת החתן זה החתן ומי שצריך לעמוד מול משפחת הכלה זאת הכלה, אולם שניכם צריכים להראות אחדות ולהשתמש במילים "החלטנו, הזמנו, אנחנו רוצים"!

זה ברור שקל לנו יותר, ככלות, להתמודד מול ההורים שלנו. קל יותר לשתף, לכעוס ולהתייעץ. אבל, רצוי מאוד לטפח יחסים טובים ובונים גם עם הצד השני, כיוון שאתם הופכים למשפחה אחת. את יכולה, מידי פעם, לצאת עם החמות לקפה, לארוחת צהריים, טיול בפארק או סתם מפגש של אחת על אחת. אל תשכחי שהיא גידלה את אהובך, כך שכנראה היא עשתה עבודה טובה. אם היא רוצה להיות מעורבת בהכנות לחתונה, בחרי שניים-שלושה תחומים שבהם היא יכולה לעזור ותני לה אחריות עליהם. כך, היא תרגיש טוב והסבירות שהיא תתערב בכל השאר תהפוך לנמוכה יותר. מה גם, שהיא תרגיש תורמת ועוזרת, וכשהאנרגיות טובות, הכל הופך להיות קל יותר.

אל תשכחי שזאת גם הזדמנות להשאיר רושם טוב. הרי בינינו, רובנו נהנות מההפקה – להיות מרכז העניינים, להיות בשליטה, להחליט, לפעול ולבצע. חשוב להגיע לפגישות מוכנות, כשכבר עשינו "שיעורי בית" ויש לנו רקע על הספקים, דוגמאות ורעיונות לאיך שאנחנו רוצות לראות את האירוע. בכל שלב ושלב זאת הזדמנות להראות לחמות שאנחנו בשליטה, יודעות מה אנחנו עושות ושאנחנו בדרך הנכונה. כל זאת, חמותך לעתיד יכולה לראות רק אם היא נוכחת.

איך אפשר להעביר את התקופה בצורה נעימה וכייפית

מפגש זכרונות

פעמים רבות מתארסים בתקופת החורף, כשאת החתונה מתכננים לקיץ. קבעו פגישה בערב, עם כוס שוקו או קפה, גרבי צמר, שמיכה מפנקת, אלבומים מן הילדות ואלבום חתונה של ההורים. עברו על האלבומים, שמעו סיפורים על הילדות ושאלו על החתונה של ההורים/החמים. בטוחים שתעבירו ערב מעניין, חוייתי ובעיקר מקרב. זאת גם הזדמנות נהדרת להבין, באופן פחות רשמי, מה חמותך מצפה ומה היא תשמח לראות או לא לראות בחתונתכם. בערב הזה את גם יכולה לספר ולשתף בחוויות שלך מההכנות ולעדכן בדברים שכבר ראיתם או סגרתם.

הזמיני את החמות לעקוב אחר עמוד החתונה שלך בפינטרסט

רוב הכלות היום פותחות עמודי השראה לחתונה בפינטרסט. את יכולה להגדיר את העמוד המיוחד שאת יוצרת לכבוד החתונה כסודי או להשאיר אותו לעיני כל. בכל מקרה, יש אפשרות (כשאת יוצרת עמוד חדש) להזמין אליו חברים. החברים יכולים, גם הם, לנעוץ לתוכו תמונות שהם חושבים כמתאימות. בסופו של דבר, השפע הוא גדול ויכול להיות שהחמות שלך תבדוק כיוונים מעניינים ותנעץ דברים ורעיונות שלא חשבת עליהם אבל יכולים להתאים ולהשתלב בחתונתך בצורה מושלמת.

עזרה בניהול משא ומתן מול הספקים ובחתימה על החוזים

מכיוון שרוב הזוגות לא רגילים להרים הפקות בסדר גודל כזה מבחינה תקציבית, ניהולית וארגונית, חשוב לקחת איתכם לפגישות אנשים שמבינים מעט יותר ממכם. ההורים שלכם יכולים לעזור!! תנו להם לנהל את המשא ומתן (לרוב, הם גם ינהלו אותו טוב יותר ממכם) ולבדוק את כל הסעיפים בחוזה לפני החתימה עליו. הניסיון שלהם חשוב והרבה פעמים יש להם את הכלים לעזור לנו במקומות שלכם הניסיון חסר.

ערכי תיאום ציפיות עם החמות

שאלי את החמות לעתיד במה היא רוצה להשתלב. יכול להיות שהיא רוצה להיות מעורבת בדברים שאת מעדיפה להתעסק איתם פחות, ויכול להיות שהיא בכלל לא רוצה להיות מעורבת. כל זאת לא תדעי עד שלא תשאלי. לאחר השיחה איתה מצאי את הדרך לשלב אותה לפחות בחלק מהדברים שחשובים לה. למשל, אם חשוב לה ללכת איתך לבחור שמלה, ואת מעדיפה שלא, הזמיני אותה לאחת המדידות במקום.

נצלי את הכשרונות והחוזקות של החמות

בטוח יש דברים שהחמות שלך לעתיד טובה בהם. נצלי זאת. הגדירי לה מראש את המשימות והתחומים שבהם תרצי את עזרתה. לדוגמה, אם יש לה ידיים טובות, תני לה להיות חלק מפרוייקטים של DIY שתכננת לעשות באירוע, מתנות לאורחים ועוד. אם היא אשפית קניות באינטרנט, תני לה לחפש עבורכם דברים. אם היא אוהבת לטייל, שלחי אותה לקנות קשקושים לרחבה. אם היא אופה מדהים, תני לה להכין לך מאפים או מתנות למסיבת הרווקות. רעיונות יש בשפע, צריך רק פתיחות ורצון טוב (:

טעימות באולם

טעימות באולם זאת הזדמנות נהדרת לשילוב ההורים. כולם באים, נהנים מהרבה אוכל טוב ומכוס יין. תוכלו לקרוא הכל על הטעימות בפוסט הזה, אבל הרעיון הוא מאוד פשוט. נותנים לכולם דפים וכלי כתיבה. טועמים ומדרגים את המנות. לבסוף, אתם תחליטו איזה מנות תהיינה באירוע, אבל מצאתם עוד הזדמנות נפלאה להעניק להורים שלכם תחושה נעימה של שיתוף ושותפות.

יריד חתונות 

עלויות הכניסה הן לא גבוהות בדרך כלל. החוויה של לעבור ולבדוק את כל הספקים יכולה להיות מהנה ומועילה, אך עם זאת מאוד מבלבלת. סביר מאוד להניח שגם מסעות הפרסום האימתניות של הספקים יצליחו להלחיץ אותך או להלהיב אותך. עיניים נוספות ודעה נוספת, שאינה מעורבת רגשית כמוך, יכולות לעזור, להכניס אותך לפרופורציות ולהכניס אותך חזרה למסגרת התקציבית שקבעתם מראש.

פגישות עם ספקים

הזמינו את ההורים לפגישות עם הספקים. לא מוכרחים להזמין לכל הפגישות וגם לא תמיד את כל הארבעה. אבל שוב, צירוף ההורים לפגישות יכול להוות יתרון, במיוחד בשלבים של סגירת העסקאות. הגיעו מוכנים ומגובשים (עד כמה שאפשר בנקודת הזמן הנתונה) לפגישות, כך שהסבירות שההורים יערערו את בטחונכם או יטו את הדרך ממסלולה, הוא נמוך.

מעבר דירה

הרבה פעמים, במקביל לתכנוני החתונה, אתם גם עוברים דירה (קונים או שוכרים). גם כאן, אפשר ורצוי להיעזר בהורים בכל מה שקשור בחוזים, קניית ריהוט, עיצוב, סידור ואפילו ניקיונות. אמנם זה לא קשור באופן ישיר לאירוע עצמו, אבל קשור בהחלט לבניית החיים החדשים ולהקמת הבית החדש.

עזרה בבחירת השמלה שלה

הציעי את עזרתך בבחירת השמלה לחמותך. אנחנו בטוחים שדעתך חשובה לה והיא תשמח אם תלכי איתה לבחור שמלה. בנוסף, את יכולה לחפש ברשת חנויות ומעצבים/ות שמתמחים בעיצוב שמלות לאירועים ולהעביר לה רשימה מסודרת. זה בטוח יעזור לה להתמקד ולהתפקס.

אחריות על אירועים קטנים שבדרך

כפי שכבר ציינו בפוסט הזה כל אירוע נוסף בדרך לאירוע הגדול עשוי להכניס לחץ. אם זה מלחיץ אותך, ולהורים חשוב לקיים בכל זאת את האירועים והמסיבות הקטנות של לפני החתונה, תני להם להיות אחראים על ההפקה של אירועים אלה. להורים יהיה במה להתעסק ואת תוכלי להגיע לאירועים האלה ולהינות מהם כ"אורחת" (למרות שאת מרכז המסיבה).

איפור ושיער

הזמיני את חמותך לעתיד להגיע ולהתארגן איתך ביום האירוע. פעמים רבות הספקים שתבחרי נותנים הנחות ומחירים זולים יותר לפי כמות האנשים שמתארגנים, כך שיכול להיות שאפילו תצליחו לחסוך קצת כסף. בנוסף, את יכולה לבדוק את האפשרות להתארגן אצלה בבית, אם המקום מאפשר ואם את בוחרת שלא להתארגן בסלון הכלות, כך גם תוכלי לזכות בפינוקים שלה ביום ההתארגנות עצמו.

ונקודה אחרונה לשיקולי השיתוף, אך לא פחות חשובה… זה חשוב מאוד שהחתן יבלה זמן איכותי ויתייעץ עם אימו במהלך הארגונים והתכנונים. סביר להניח שהוא התייעץ איתה לא פעם במהלך חייו, ואין סיבה שיפסיק לעשות זאת מכיוון שאת נכנסת לתמונה. האירוע הוא שלכם והמקום שלך במערכת היחסים בטוח. אין על זה ויכוח ואף אחד לא לוקח את זה ממך. אבל שוב, כשהאווירה טובה ותומכת, כולם יוצאים נשכרים. הרבה פעמים ההורים גם יכניסו אתכם לפרופורציות הנכונות, יתנו מילה טובה, יעמדו מאחוריכם (גם אם חושבים שאתם טועים), ילוו אתכם ויתמכו. כך שלרוב, יש לשיתוף יותר יתרונות מאשר חסרונות.

את מוזמנת להגיב ולספר איך את משתפת את חמותך לעתיד (:

קרדיט תמונות: פינטרסט

 


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s