טיפים של צלמת


קרין מגן היא צלמת אירועים שבמהלך שמונה השנים האחרונות חקרה את עולם צילום החתונות על צדדיו, החיוביים והשליליים. היא הבינה, שלא די בכך שהצלם יודע מה הוא עושה. טוב ומקצועי ככל שיהיה, אם אתם, המצולמים, לא תדעו למה לצפות, איך להתכונן ומה עליכם לדעת על צילום האירוע שלכם, התמונות עלולות להיות מתחת לציפיות שלכם ואף מעבר לכך. לכן, היא החליטה לכתוב עבור הבלוגזין שלנו את הפוסט הנפלא הזה.

עשרה טיפים של צילום, שיעזרו לכם להנציח בצורה הכי טובה את היום המיוחד שלכם ובכדי שתוכלו להסתכל, להינות ולהתרגש מאלבום החתונה גם אחרי שיחלפו שנים רבות.

תקשורת וכימייה עם הצלם

שני פרמטרים חשובים מאוד שיש לבחון כבר מראשית ההתקשרות עם הצלם. התוצרים הסופיים, כלומר התמונות שתקבלו מהצלם לאחר האירוע, יושפעו מהתחושות שלכם, ממערכת היחסים שתרקמו עם הצלם, מהתקשורת איתו, מהפתיחות ומהנינוחות שלכם מול המצלמה. בנוסף, זכרו שצלם זה אחד הספקים שילוו אתכם במהלך כל היום והלילה, ולכן חשוב מאוד שהכימייה והאנרגיות יהיו טובות. לאור זאת, כדאי לסמוך על תחושת הבטן כבר בפגישה הראשונה עם הצלם ולשאול לגבי כל מה שחשוב לכם, גם אם השאלות נראות מעט טפשיות. בסיום הפגישה, בדקו עד כמה נהניתם מהפגישה ובעיקר, האם הרגשתם בנוח. בנוסף, חשוב לקבל כמה שיותר חוות דעת על הצלם ועל האינטראקציה שלו עם הזוגות במהלך הצילומים וגם אחרי. מומלץ לקיים סשן צילומי זוגיות (המתקיימים בדרך כלל לפני האירוע) אשר יאפשרו לכם לראות את העבודה של הצלם ואת החיבור שלכם איתו. בתמונות מצילומי הזוגיות אפשר יהיה להשתמש בהזמנה של האירוע או במהלך האירוע עצמו (במידה ותחליטו להציג שקופיות ברקע), כך שזה בונוס נוסף וכייפי.

תקשורת בין בני הזוג

צלמי חתונות אוהבים זוגות שמתקשרים זה עם זה במהלך יום הצילומים והאירוע כיוון שהתקשורת הופכת את התמונות למעניינות ולמרגשות יותר. לכן, אל תעצרו את עצמכם ותנו לאינטימיות ולחיבור ביניכם לפרוץ החוצה.

 

השתדלו לא להביט ישירות למצלמה

תהיתם למה אתם לא רואים שחקני קולנוע מביטים ישירות למצלמה בסרטים? אחת הסיבות היא לתת את הרושם שהמצלמה היא "בלתי נראית". כלומר, צפייה בסרט היא כמו לראות את כל האקשן בלי שיבחינו בך. כך למעשה, מבט שאינו מופנה ישירות למצלמה ייצור תמונות טבעיות הרבה יותר (אלא אם הצלם מבקש). הסתכלו אחד על השני, הפגינו רגשות, אל תחששו להשתעשע ולהשתטות בנוכחות הצלם וכמובן, השתדלו לבלות ביחד במהלך רוב האירוע.

 

מקום ההתארגנות

מומלץ למצוא מקום להתארגנות שיתאים גם לצילומים המקדימים. צלם טוב יוכל למצוא את האסתטיקה בכל מקום, אפילו בחצר האחורית של הבניין בו אתם גרים. אם תוודאו מראש שמקום ההתארגנות הוא אסטטי ו/או עם אופי מסוים, תצאנה לכם תמונות טובות וצלם מבסוט להמשך האירוע. לכל מקום יש אופי ייחיד ומיוחד. אין כאן נכון או לא נכון. מה שחשוב הוא שתמצאו מקום שאתם מתחברים אליו ותרגישו בו הכי נוח – בבית שלכם, בבית ההורים, צימר פסטורלי, מלון מפואר, מלון בוטיק, סלון כלות וכדומה. רצוי ומומלץ לשתף את הצלם בהתלבטות ובהחלטות.

צילומי חוץ

התייעצו עם הצלם לגבי המקום בו תרצו להצטלם בצילומים המקדימים ולגבי שעות הצילום המומלצות. צלם מנוסה ידע לצלם בכל לוקיישן ובכל זמן שתבחרו, אבל הוא בטוח מכיר פינות חמד שאתם לא בהכרח מכירים ולכמות האור יש חשיבות גדולה. קחו בחשבון שבמהלך היום ייתכן והצלם ירצה "להעמיד ולהפעיל" אתכם בכל מיני פוזות. הקשיבו לו וזרמו איתו. למרות שזה מוזר ולא הכי טבעי, לרוב זה משתלם.

מלווים

רוב הזוגות לוקחים איתם מלווים ליום העמוס הזה, ויש להם תפקיד חשוב. מעבר לזה שהם מפנקים אתכם, הם מפנים אתכם מכל הדברים בכדי שאתם תוכלו להתמקד בפינוקים ובאהבה שיש ליום הזה להציע. על מנת שתיראו יותר נינוחים בתמונות (שכן , זהו אחד הפרמטרים שישפיעו לחיוב או לשלילה על התמונות) רצוי שהמלווים ידעו מה אתם צריכים/רוצים מהם. הדריכו אותם בצורה מדויקת וברורה, בלי להתבייש. במה הם יכולים לעזור: שתיה, אוכל, מענה לטלפונים, בדיקות שקשורות לארגון וספקים, חניה, שמירת חפצים וכדומה.

מספר לוקיישנים לצילומים מקדימים

מומלץ להמעיט במספר הלוקיישנים לצילומים שלפני החתונה, במיוחד אם אתם מוגבלים בזמן. קחו בחשבון שהצילום הוא תהליך, ולוקח זמן להתרגל למצלמה. כמו כן,  זמן נוסף במקום אחד מאפשר לצלם מנוסה להפיק תמונה אסתטית ומרגשת יותר. התרוצצות בין מקום למקום עלולה ליצור לחץ והרבה פעמים ההזדרזות הזו עלולה לפגוע בתוצאה הסופית.

תיאום ציפיות

חשוב לערוך תיאום ציפיות עם הצלם שכן תיאום ציפיות מוריד לחץ ועושה סדר בדברים. צריך לזכור כי הצלם מצלם לא מעט זוגות ולכל זוג יש את ההדגשים שלו, בנוסף לזוית הראייה האישית של הצלם, כך שחשוב לומר ולהדגיש את הדברים שחשובים לכם. עברו יחד גם על לוחות הזמנים של היום בכדי שלכולם יהיה ברור איך היום אמור להתנהל.

רשימות

כדאי להכין לצלם רשימה עם כל ההדגשים ולהעביר לו אותה מראש כך שאם יהיו לו שאלות הוא יוכל להפנות אותן אליכם. צלם טוב ומנוסה ישמח להיות מעודכן. ציינו בפניו מה ואת מי חשוב שיצלם. הצלם לא יכול לדעת מה בדיוק חשוב לכל זוג, אלא אם אומרים לו. בנוסף, ציינו בפני הצלם מתי אתם רוצים לקיים צילומי משפחה ואת מי חשוב שיצלם. אם אפשר, שלחו לו תמונות של האנשים החשובים לפני האירוע (משפחה, חברים, אורחים מחו"ל וכדומה).

חיוכים

היום המאושר שלכם הגיע! חייכו, חייכו ותנו לכל האושר לצאת החוצה. תשאירו את כל הדאגות שקשורות להפקת האירוע למישהו אחר. אתם עשיתם את כל מה שיכולתם. עכשיו נותר לכם להירגע ולהינות. האושר יפרוץ מתוך התמונות אם אתם תקרינו אותו החוצה.

שיתוף פעולה

צלם מנוסה ידע להוציא מכם את המיטב אבל אתם חייבים לעזור. שתפו איתו פעולה גם אם אתם מרגישים מטופשים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להקשיב לו ולזרום איתו.

היכרות

במידה ויש לכם יותר מצלם אחד באירוע (וידאו וסטילס), מומלץ להביא צוות צלמים שמכירים אחד את השני וכבר עבדו ביחד. עם זאת, במידה ובחרתם בבעלי מקצוע שאינם מכירים זה את זה מומלץ לערוך היכרות קצרה ביניהם טרם האירוע, על מנת שישתפו פעולה, יפיקו עבורכם את התוצאות הטובות ביותר ולא יפריעו זה לזה. שיתוף הפעולה יבוא לידי ביטוי בעיקר בצילומי המשפחה לפני קבלת הפנים ובחופה עצמה, שבמהלכה הסינכרון ביניהם חשוב מאוד, בעיקר משום שאלו רגעים שאינם חוזרים על עצמם.

 

זהו. אני מקווה שהפוסט הזה יעזור לכם להגיע קצת יותר מוכנים ורגועים בכל מה שקשור לצילום ביום החתונה שלכם. כדאי להשקיע מחשבה בנושא הזה כי אחרי כל ההכנות, החיפושים אחרי השמלה המושלמת, בחירת התפריט שאהבתם, התקליטן המגניב שמצאתם וכמובן היום הגדול שעבר עליכם מה שנשאר בסופו של דבר אלו הן התמונות.

שלכם,

קרין מגן

האתר של קרין


מחשבה אחת על “טיפים של צלמת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s