מזמינים כי חייבים


אנחנו חולמים על חתונה אינטימית וקטנה, כזאת שאנחנו מכירים בה את כולם ואוהבים אותם. אבל ברוב המקרים חלומות לחוד ומציאות לחוד, שכן גם בסביבה הקרובה אלינו יהיו אנשים שלא בהכרח אנחנו רוצים להזמין אבל חייבים (מכל מיני סיבות) וגם מכיוון שאנחנו חיים בתוך משפחה וגם לבני המשפחה יש רצונות וחלומות. בכל זאת, גם הם מתרגשים ונרגשים וגם הם רוצים להיות מוקפים באנשים שקרובים אליהם (או כאלה שהם ממש מוכרחים להזמין…)

בתכלס, הסבירות שהאנשים האלה יהרסו לכם את החתונה קטנים, שכן אתם תהיו מוקפים באנשים שקרובים אליכם. זה קורה לכולם. מה עוד, שבחתונה עצמה, תגלו, שהשמחה, האושר והאהבה מכסים על הכל ויכול להיות שבכלל לא תשימו לב לאותם אנשים שהייתם מעדיפים שלא להזמין. התמקדו בחיובי והקדישו זמן לאנרגיות החיוביות. זה יעשה את כל ההבדל ויבטיח אירוע מנצח.

אם שואלים מאורסים ומאורסות שנמצאים במסע אל החתונה תשמעו תשובות דומות…

החבר/ה המוזר/ה של החבר/ה הטוב/ה שלי

למרות שאתם לא מתים עליו/עליה, החבר/ה שלכם כן, ולכן אין מנוס מלהזמין אותו/ה. לא חייבים להיות חברים הכי טובים וגם לא חייבים לבחור בו/בה כמלווה ביום עצמו, אבל להזמין חייבים.

אין כניסה לילדים

למרות שאנחנו חושבים שילדים הם חלק מהמשפחה ולכן צריך להזמין אותם (וההורים שלהם יחליטו אם להביא אותם או לא), אנחנו מבינים את החששות. כשמגדירים מראש אירוע ללא ילדים צריך לקחת בחשבון שייתכן ויהיו כאלה שלא יגיעו (כל אחד וסיבותיו), וצריך גם למצוא פתרונות טובים ואיכותיים לאחיינים וזעטוטים נוספים שיגיעו למרות ההגבלות… הפוסט הזה יכול לעזור.

החבר/ה המעצבן/ת של החצי

יכול להיות שלא את כל החברים של החצי את/ה אוהב/ת… אבל את המעצבנ/ת הזה/הזאת את/ה לא סובל/ת במיוחד. הבעיה היא, שהחצי שלכם ממש אוהב/ת אותו/ה ולכן צריך, גם כאן, צריך לבלוע את הצפרדע, לחייך יפה ולהתקדם.

Kaptivated pixels photography

משפחה ממעגלים רחוקים

יכול להיות שאתם בכלל לא זוכרים איך הם נראים ואיך קוראים להם, אבל הם חלק מהמשפחה וייתכן ולהורים שלכם חשוב להזמין אותם. עם כל הצער שבדבר, אם תחליטו שאתם לא מוכנים להזמין אותם, אתם עשויים להעמיד את ההורים שלכם במצב לא נעים. הרבה פעמים, ההורים עושים את הסינונים שלהם ומחליטים על דעת עצמם לא להזמין ממעגלים רחוקים. סביר להניח שאם ההורים שלכם החליטו להזמין, הם עשו זאת אחרי חשיבה ואחרי שהפעילו שיקול דעת.

שונאי החתונות

אנחנו אוהבים אירועים, באמת באמת. מתים על אירועים. אבל כנראה שאנחנו בין היחידים שממש נהנים מכל החוויה הזאת בכל פעם מחדש, מתרגשים ובוכים בחופות. פעמים רבות אנשים רואים את ההגעה לאירוע כ"תיק כלכלי" וכ"תיק חייבים ללכת". תמיד היו ותמיד יהיו כאלה. מה שחשוב הוא זה מה שאתם מרגישים. אם אתם רוצים להזמין ואתם מזמינים את האנשים בשמחה, הם יכולים להחליט אם להגיע או לא. זה לא שלכם, זה שלהם. גם אם אותם אנשים מזעיפים פנים ומפזרים אנרגיות שליליות, תפסו מהם מרחק והתמקדו באלה שבאמת באו לשמוח איתכם. זה לא אומר, חלילה, שהם לא אוהבים אתכם. זה רק אומר שהם לא אוהבים חתונות….

הרווק/ה המריר/ה

אפשר להבין אותם. פעמים רבות הם משוועים לבני זוג ולא מוצאים. כל חתונה שאליה הם הולכים מעלה בהם את התסכול ואת הקושי. חתונות זאת הזדמנות נהדרת להכיר להם בני זוג. הושיבו את הרווקים והרווקות באותם השולחנות, ערכו היכרות ועודדו אותם להתחיל בשיחה. מי יודע, אולי מקומכם בגן עדן יובטח (-:

הבוס/ית וקולגות מהעבודה

אם אתם מגדירים מראש את האירוע כאירוע מצומצם למשפחה ולחברים הקרובים בלבד, אז אין בעיה. בעבודה יבינו. אבל אם החתונה אינה מוגדרת ככזאת, ואתם משתפים, מתרגשים ומתעסקים בעניינים חתונה במהלך השהות שלכם במשרד, או אם זה נהוג להזמין והוזמנתם גם אתם לאירועים, אפשר ורצוי לשים הזמנה קולקטיבית במקום מרכזי. הזמנה קולקטיבית פחות מחייבת ויש כאלה שאף ישמחו לא להגיע. במקרה של הזמנה קולקטיבית יש חשיבות גדולה יותר לאישורי הגעה ולמעקב אחר המאשרים. אם יש כאלה שאתם ממש רוצים ו/או חייבים להזמין (בוס/ית וכדומה), בנוסף להזמנה הקולקטיבית, תנו הזמנה באופן אישי.

אלה שעושים בושות

הוא יגיע עם מכנסיים קצרים וסנדלים תנ"כיות גם כשכתוב על ההזמנה להגיע בחליפות, היא תתלונן על הרעש ותעשה פרצוף חמוץ, הוא ישתכר וישתולל בחופה, היא תגיע בשמלה לבנה… לכולם יש כאלה, נכון? הפתרון הוא בנשימות… לנשום ולהבליג. אותם לא תוכלו לשנות. הניסיונות והאנרגיות שתשקיעו בזה רק ילחיצו יותר. כל מה שנותר לכם הוא להתעלם ולהינות מהעובדה שהם אוהבים אתכם ובאו לשמוח בשמחתכם.

 

ומילה לסיום…

הפתעות מגיעות לפעמים ממקורות לא צפויים. יכול להיות, שבסופו של דבר תופתעו לגלות שהאנשים שלא רציתם להזמין הם אלה שעשו לכם את המסיבה, רקדו והשתוללו ברחבת הריקודים, שמחו ושימחו. ואפילו, יכול להיות שתרצו לחדש את הקשר אחרי האירוע… ותבינו שפתאום, הדברים נראים קצת אחרת אחרי (:

 

 

 

 

 

 


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s