עושים סדר


בתקופת ההכנות לחתונה, לפעמים נדמה לכם שלא משנה כמה אתם משקיעים מאמץ, מתקדמים יפה בתהליך, עומדים במשימות וביעדים שהצבתם (יחד עם המטלות והמשימות שאינן קשורות בהפקת החתונה), הכל עדיין לא ברור ומעורפל? שלמרות כל המאמצים אתם לא מצליחים לעשות סדר בבלאגן? נשמע לכם מוכר?!

אחרי שתקראו את הפוסט הזה תוכלו לצאת עם לפחות טיפ אחד או שניים שיעזרו לעשות סדר, ובעקבות כך להוריד את הלחץ.

עבדו עם רשימות

אנשים רבים מדווחים שעבודה מסודרת מול רשימות עושה להם סדר בראש וקל להם יותר לעקוב אחר המשימות וביצוען. הכינו רשימות (בכל דרך וצורה שתבחרו). רצוי להכין רשימות עם משימות לך ומשימות לבן/ת הזוג. קבעו פגישות מסודרות ביומן. שבו על הדברים בצורה מסודרת, ממש כמו ישיבה בעבודה. עברו על הדברים, סמנו, גרעו והוסיפו לפי הצורך. תוכלו להוריד את הרשימה של כל המטלות והמשימות לאירוע מתוך הפוסט המצורף, ולעבוד איתה: רשימת המטלות והמשימות לאירוע.

בלוגזין עד החתונה
רשימות לחתונה

צרו לעצמכם איזור ללא מסיחים

צרו לכם איזור בבית (חדר, שולחן, פינה, קופסה, לוח) בו תרכזו את כל הדברים לאירוע. אם אתם מכינים או קונים דברים לטובת האירוע, רכזו גם את אלה במקום מיוחד. עליכם ליצור לעצמיכם איזור שבו תוכלו לעבוד על ענייני החתונה ללא הפרעות וללא "בלאגן" שאינו קשור באופן ישיר לארגון החתונה. כך גם דברים לא יעלמו שכן הכל נמצא במקום אחד ומוגדר.

בלוגזין עד החתונה
איזור נקי

מחברת חתונה

מחברת חתונה, במיוחד אם היא מעוצבת ומהממת יכולה להיות פתרון טוב לכאלה שאוהבים לכתוב. גם קבצים על המחשב יכולים להוות יופי של פתרון.

 

הגדירו זמנים ושעות לעבודה על האירוע

עליכם ולהגדיר זמנים לעבודה. כלומר, אם אתם מחליטים שאתם עובדים בשעה מסויימת על האירוע, עבדו רק עליו – בלי שיחות עם חברים, בלי רשתות חברתיות, טלוויזיה מחשב וכדומה. השתמשו במדיה רק לצורכי הפקת האירוע וביצוע המשימות שהוגדרו לזמן העבודה.

הגדירו ערב/יום אחד בשבוע שאתם לא מתעסקים עם ענייני החתונה

נצלו את הזמן למפגש זוגי-איכותי נטול לחצים/משימות/דיבורים על החתונה, למפגש עם חברים/חברות, ליציאה סתם כי מתחשק, לקריאת ספר, למרתון סדרות בטלויזיה, ליצירה, לכתיבה, לבילוי משפחתי או לכל דבר אחר שאתם אוהבים ורוצים לעשות בזמנכם הפנוי. רק לא להתעסק עם ענייני החתונה!

בלוגזין עד החתונה

כוונו למשימה אחת בלבד

הטיפ הזה מעולה עבור אנשים שנוטים לקפוץ ממשימה למשימה ולהתפזר. אל תרשו לעצמכם לעבור בין משימות לפני שסיימתם את המטלה הנוכחית שהגדרתם. שוב, עבדו עם רשימות. אם החלטתם על מספר מטלות לאותו היום, ערכו אותן בסדר לפי חשיבות הביצוע שלהן (עריכת סדרי עדיפויות). בצעו את המשימות אחת אחרי השניה – התחילו את הראשונה וסיימו אותה. עברו למשימה השניה וסיימו אותה. כך המשיכו עד לסיום המשימה האחרונה.

התמקדו בשניים-שלושה מקורות מידע

ידע = כוח. זה המוטו של הבלוגזין שלנו. אך ידע, או יותר נכון, עומס של ידע, עשוי לבלבל ולהלחיץ. ולכן, רצוי להתמקד בשניים-שלושה מקורות מידע: קבוצה רלוונטית בפייסבוק (קבוצת "עד החתונה"), בלוג אהוב, פינטרסט וכדומה. בבלוגזין שלנו, אגב, חובה להתמקד. 

זמן שאנטי

לא תמיד קל ליישם את הטיפ הזה, אבל נסו מאוד להקפיד עליו. עדיף ליישם בשעות הבוקר, מייד לאחר היקיצה, אבל גם פסק זמן במהלך היום, כזה שיעזור למלא את המצברים, זה מצויין. הרעיון הוא לתת למוח פסק זמן – ללא מחשבות, דאגות, טרדות ולחץ. דאגו המוח שלכם יהיה רגוע וריק ממחשבות. הקדישו כרבע שעה עד שעה לפעילות מרגיעה – מדיטציה/יוגה/קפה ומאפה/ספר וכדומה. זה אולי נראה לכם שולי, אך הפסקה כזאת ממירוץ החיים תשפיע באופן חיובי מאוד על המשך היום שלכם ותהווה "זמן שפיות" בתוך כל הלחץ של התקופה.

בלוגזין עד החתונה
זמן שאנטי

 

 

 

 


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s