ביום החתונה זה יעבור


ככל שהחתונה מתקרבת, לאחר חודשים רבים שכוללים אינספור שעות סביב נושא החתונה (תכנון, חשיבה, פגישות, ריצות, חוזים, ספקים, הורים משני הצדדים, ריבים, שמחות ומה לא!), הפחדים, ואיתם חלומות הבלהה, מגיעים ומאיימים על שלוות נפשינו. אין כלה שלא עוברת את זה ואין חתן שנשאר אדיש, במיוחד בשבוע האחרון שלפני החתונה.

woman-1246224_1920

הפחד מלהביך את עצמכם

סביר להניח שהפחד הזה עבר לא מעט בראשכם, בעיקר בכל מה שקשור לחופה. עד כמה שהרגע הזה יכול להיות מביך, כשעיני כולם נשואות אליכם, הסבירות שהפחד יטריד אותכם בזמן הצעידה אל החופה הוא נמוך, שכן כמות האהבה היא בלתי נתפסת והמטרה מאוד ברורה – אתם עומדים להקים בית חדש בישראל. בחרתם לחיות את חייכם יחד ולחגוג את האהבה. תתמקדו באושר ובשמחה. מבטיחים לכם שהלב יתפוצץ מהתרגשות ואהבה. במהלך החופה הרב ידריך אתכם וינהל את הטקס, כך שגם כאן אתם לא צריכים לדאוג. סמכו עליו שהוא יודע את עבודתו.

הפחד שלא כל מה שתכננתם יתקיים בפועל

הפחד הזה קיים אצל כולם. אבל, יש לזכור שגם אם האורחים שאישרו הגעה בחרו שלא להגיע, וגם אם הדוד לא מוצא את השולחן שלו, וגם אם יש בלאגן עם כרטיסי ההושבה, וגם אם מרכזי השולחן לא ממש במרכז, וגם אם הדודה מבאר שבע כבר לא גרה בבאר שבע, וגם אם הפרחים לא בדיוק בגוון שרציתם… נסו לא להתעסק בזה ובנושאים נוספים שקשורים לארגון, שכן בשלב הזה אין ביכולתכם לשנות או להשפיע יותר מידי. את הכי טוב שיכולתם לעשות כבר עשיתם. תתמקדו באהבה ובהנאה וזכרו שגם אם הכל לא מתקיים, רק אתם תדעו על כך. האורחים לא יודעים מה היה צריך להיות. הם יהנו ממש שיש (למעט אלה שתמיד מקטרים, אבל זה לא שלכם, זה שלהם…).

הפחד שהלוק לא יהיה מושלם

אתם רוצים להיות הכי יפים והכי מושלמים ביום המיוחד הזה. אתם רוצים להיות "הגרסה" הכי המשובחת והכי משודרגת שלכם. אתם גם משקיעים בכך לא מעט כסף – איפור, שיער, חליפה, שמלה, נעליים, תכשיטים ועוד. לרוב, תצאו מושלמים מהספקים אותם בחרתם, אבל אתם עוברים יום ארוך וקשה ולעיתים כבר לא תיראו רעננים ויפים כמו שיצאתם. רצוי לקחת את רשימת הפריטים ליום האירוע יחד אתכם וגם לזכור להשתמש בה. התרעננו לפני הכניסה לאולם ולפני החופה. שתו מים ואכלו משהו במהלך היום. זכרו, שגם אם קצוות שיער יצאה ממקומה, עדיין ההילה שתעטוף אתכם ביום הזה היא בלתי מוסברת ובלתי מובנת. אתם תהיו יפים ומדהימים ואהובים בכל מצב.

הפחד שמזג האויר לא ישחק לטובתם

כל אחד בוחר באיזו עונה להתחתן בהתאם לשיקוליו. את הבחירה שלכם כבר עשיתם. זה הגיוני שתהיו צמודים לחדשות מזג האויר בשבוע שלפני האירוע, אבל בתכלס, אין לכם יכולת לשנות את מזג האויר. סמכו על בעלי המקצוע שבחרתם שהם יוכלו לעבוד בכל מצב ולעשות את הכי טוב שהם יכולים, וסמכו על האורחים שלכם שהם יגיעו בכל מצב (מי שרוצה להגיע, יגיע!). בשבוע שלפני החתונה כדאי ורצוי לבדוק לפני אם צפויה איזושהי קטסטרופה ולהיערך בהתאם. התייעצו עם הספקים שלכם, נסו למצוא פתרונות טובים לכל מצב ונסו להיות גמישים. קחו בחשבון שלא כל מה שתכננתם וחלמתם עליו יתקיים בפועל ולכן צריך לזרום ולהינות ממה שיש.

הפחד שלא כולם יקרעו את רחבת הריקודים

הכלל הוא מאוד פשוט – אנשים יהיו איפה שאתם תהיו. הקפידו להיות על רחבת הריקודים ותכננו את האירוע כך שהוא יזרום בצורה נכונה. בהנחה שבחרתם תקליטן מעולה, הרחבה תהיה מלאה ושמחה. בנוסף, נסו לא להוסיף יותר מידי אטרקציות שימשכו את האורחים החוצה מאיזור הרחבה. הביאו אטרקציות נחמדות אל הרחבה – בלונים, אלכוהול וכדומה.

הפחד מכך שלא תספיקו להיות ולהודות לכל האורחים

חתונות בארץ משופעות באנשים בדרך כלל, ולכן הפחד הזה הגיוני. קחו בחשבון שלא כל האורחים מצפים ליחס אישי שלכם. הם מתורגלי חתונות מדופלמים ויודעים שהחתן והכלה לא יכולים לעבור אחד אחד ולהקדיש לו זמן. אם ממש חשוב לכם להיות שם בשביל האורחים שלכם, שקלו ברצינות להיות בקבלת הפנים. כמו כן, בזמן האוכל אתם יכולים לעבור בשולחנות ואפילו להצטלם עם אורחים שלא בהכרח יגיעו לרחבת הריקודים.

הפחד שהאורחים לא יעשו פאדיחות

בואו נודה על האמת, הסיכוי שכל האורחים יתנהגו למופת ויעשו בדיוק מה שאתם מבקשים הוא אפסי. תמיד יש את הדודה שתחתוך את התור בבופה, את החבר שמשתכר עד אובדן חושים ואת הדוד שיקח אקסטרה מהמתנות לאורחים. מילת המפתח היא לשחרר. אל תשקיעו יותר מידי זמן ואנרגיות. התמקדו בשמחה שלכם ובאנשים שעושים לכם טוב. ותזכרו שגם אחרי שנים, ישארו לכם סיפורים מצחיקים לספר – כי את אלה תמיד זוכרים, וכולם בסוף צוחקים על זה.

הפחד מהאורחת ההיא שתגיע עם שמלה לבנה

בחתונות אמריקאיות כל השושבינות לבושות באותן השמלות (אותו צבע/אותו סגנון). המנהג הזה הוא זכר למנהג שהיה נהוג בעבר, לפיו השושבינות לבשו שמלות דומות מאוד לשמלת הכלה (ואפילו התכסו בהינומה). הרעיון מאחורי מנהג זה הוא לבלבל את הרוחות הרעות שלא תפגענה בכלה ביום חתונתה. ולכן, יש לא מעט כלות שבוחרות שמלות בצבע לבן, ורוד בהיר, שמנת ושות לשושבינות שלהן. אז לפני שאת מתעצבנת, קחי בחשבון שאת, ככלה, תמיד תהיי שונה וכולם (גם אם תלבשי שק) ידעו שאת היא הכלה. אל דאגה, אף אחד לא יתבלבל, כיוון שיש איזושהי הילה לא מוסברת שמקיפה אותך ביום המיוחד הזה.

הפחד מאי עמידה בזמנים

אומרים ש"timing is everything" אבל בהקשר של יום החתונה זה לא ממש נכון. למרות כל התכנונים והרצון לעמוד בזמנים, יהיו עיכובים ואיחורים והאירוע לא יתקיים לפי לוחות הזמנים שתוכננו. נסו לעמוד בלוחות הזמנים שקבעתם, אבל קחו בחשבון שלא יקרה שום אסון אם לא תעמדו בהם.

הפחד הגדול מכולם – אישורי הגעה, התחייבויות לאולם והושבת האורחים

כפי שציינו בסעיפים הקודמים, את שלכם, את ההכי טוב שלכם כבר עשיתם. עוד לא נמצאה חתונה שלא היו בה בעיות עם הושבת האורחים ופתיחת רזרבות. היו בטוחים שלכל אורח בסוף ימצא כיסא. נסו לעשות את כל המאמצים לסדר את נושא אישורי ההגעה וסידורי ההושבה לפני האירוע. ככל שתהיו יותר מסודרים כך יהיה יותר קל. יש לא מעט חברות היום שמציעות את שירותיהם ועוזרות לעשות סדר בעניינים, אבל גם חברים טובים ומשפחה יכולים לעשות יופי של עבודה. וביום האירוע, שחררו ותנו למישהו אחר להתעסק עם זה.

 

הפקה ביום האירוע

בכדי שפחדים אלה, ועוד רבים שלא צויינו כאן, לא יטרידו אתכם וישפיעו על מצב הרוח והאנרגיות שלכם כדאי ורצוי לקחת מפיק ליום האירוע. אז אם לא חשבתם לקחת מפיק, זה המקום לחשוב פעם נוספת. הפקה של יום האירוע אינה יקרה במיוחד וערכה רב. מפיק טוב, יוציא את התכנון שלכם אל הפועל בצורה המקצועית והטובה ביותר בכדי שאתם תוכלו להינות מבלי להפעיל משפחה וחברים. מפיק ביום החתונה ישחרר אתכם מכל הלחץ והעניינים שקשורים ישירות להפקת החתונה כך שאתם תוכלו להתמקד בחגיגת האהבה שלכם, באדרנלין שבגוף, ההתרגשות, ההילה שתעטוף אתכם והאהבה האינסופית מכל הסובבים אתכם.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s